Монако си върна второто място в Лига 1 (видео)

Монако надви Аячо с 1:0 у дома и постигна четвърта поредна победа в Лига 1, с което се измести от второто място Лил и наближи само на 2 точки лидера Пари Сен Жермен.
Гостите от Корсика не се дадоха лесно на водения от треньора Клаудио Раниери тим, който излезе без колумбийската си звезда Радамел Фалкао на терена.
Атакуващият дует Мартиал-Ривиер обаче си свърши работата, макар и четвърт час преди края. Задачата на "монегаските" беше улеснена от изгонването на Пиераци в 62-ата минута за втори жълт картон.
След като поведоха, играчите на Монако нацелиха и два пъти гредите на вратата на Аячо. Това се случи след удари на Родригес и Моутиньо.
Победата си е победа и тя ще влезе в статистиката като 11-а за Монако през сезона.