Тулуза не победи закъсалия Монпелие

Отборите на Тулуза и Монпелие завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 17-ия кръг на Лига 1. Това бе първи двубой за шампионите от 2011-а година без досегашния старши треньор Луис Фернандес, който бе уволнен през седмицата. Въпреки това южняците остават без победа в осем поредни мача.

Резултатът бе открит в тяхна полза от Сюлейман Камара в средата на първата част, но през второто полувреме домакините се активизираха. В 50-ата минута Даниел Конгре от гостите направи дузпа, за която бе изгонен. Зад топката застана Еден Бен Басат, който обаче пропусна. В средата на полувремето и Тулуза остана с човек по-малко, тъй като ветеранът Жонатан Зебина си изкара два жълти картона. Все пак "виолетовите" стигнаха до изравняване в 72-ата минута чрез Абел Агияр. Тулуза заема 14-о място с 21 точки, докато Монепелие е 17-и с 16.