Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

И Нюкасъл триумфира на "Олд Трафорд", шампионите не приличат на себе си (видео)

Шампионът Манчестър Юнайтед допусна втора поредна загуба на "Олд Трафорд", като този път "червените дяволи" бяха надиграни с 1:0 от Нюкасъл само няколко дни след поражението от Евертън. Единственото попадение реализира Йоан Кабай в 61-ата минута, с което донесе първи успех на "свраките" в "Театъра на мечтите" от 1972 година насам. Манчестър Юнайтед пък допуска две последователни загуби на "Олд Трафорд" в Премиър лийг за първи път от месец май 2002 година.

Цели седем промени бе направил с своя състав Дейвид Мойс. Уейн Рууни пропусна двубоя заради наказание, но Робин ван Перси се завърна, като негов партньор в атака бе Хавиер Ернандес. Холандецът пропусна последните четири двубоя заради контузия. Аднан Янузай също започна в стартовия състав, както и Джони Еванс, Фил Джоунс, Том Клевърли и Луиш Нани. Уилфред Заха бе на резервната скамейка за началото, но след почивката се появи в игра.

Шола Амеоби бе на резервната скамейка на Нюкасъл, а Върнан Анита започна като титуляр.

Домакините действаха на пръв поглед по-активно през първата част, като Янузай и Нани опитваха да притискат противника по крилата и да извеждат Чичарито и Ван Перси в изгодна позиция. Юнайтед обаче така и не стигна до някакво запомнящо се голово положение до почивката. Напротив - Нюкасъл бе най-близо до гола в добавеното време, когато Дебюши бе изведен зад отбраната на "червените  дяволи", стреля от малък ъгъл, но Де Хеа изби.

В 52-ата минута Хавиер Ернандес бе изведен добре от Ван Перси, но Тим Крул спаси, а секунди след това отрази и изстрел на Янузай. Три минути по-късно Евра засече с глава центриране от ъглов удар, топката срещна гредата, а след това докосна и ръката на Анита, но Андре Маринър не уважи претенциите на домакините за дузпа.

В 61-ата минута Йоан Кабай изведе Нюкасъл напред. Сисоко се възползва от грешка на Евра, напредна по десния фланг, след което намери Кабай в наказателното поле. Французинът стреля от движение в далечния ъгъл за 0:1. Десетина минути по-късно Ван Перси вкара с глава, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Юнайтед остава на девето място - на 12 точки от лидера Арсенал. Нюкасъл е шести с актив от 26 точки.