Десетима от Аячо не се предадоха в дербито на Корсика, Ландро подобри рекорд (видео)

Играчите на Аячо показаха характер, след като успяха да стигнат до равенство - 1:1, с Бастия в дербито на Корсика, въпреки че близо 30 минути играха с човек по-малко. Флориан Распентино (9') изведе Бастия напред пред празните трибуни на "Парсемен", където се игра дербито заради ексцесии в предишното му издание. Едуардо дос Сантос изравни осем минути преди края.

Двубоят започна перфектно за Бастия, след като в деветата минута гостите излязоха напред в резултата. Будебуз стреля, Очоа изби, но Распентино стигна до рикоширалата топка и отблизо я прати в мрежата за 0:1. В 42-ата минута Модесто бе близо до това да удвои аванса на Бастия, но ударът му с глава срещна напречната греда. В 62-ата минута домакините останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Джошуа Надо, показан му малко пресилено заради опасна игра. Въпреки това, с човек по-малко, Аячо успя да стигне до точката в 82-ата минута, когато Едуардо изравни, след като бе изведен добре от Кавали.

Двубоят бе исторически за стража на Бастия Микаел Ландро, който вече е рекордьор по мачове в Лига 1 с 603-и двубоя.