Парма без проблеми на 1/8-финал

С подчертана лекота Парма се класира на 1/8-финалите на турнира за Купата на Италия, след като победи с 4:1 Варезе. Съперник на "пармалатите" в спора за място в топ 8 ще бъде столичният Лацио.

Домакините поведоха още в 6-та минута, когато точен бе Хайме Валдес. Джани Мунари в 52-та минута удвои преднината на Парма, а Рафаеле Паладино бе точен в 58-та минута, като направи преднината на домакините класическа. Алеандро Рози отбеляза четвъртото попадение за Парма в 69-та минута. Почетният гол за Варезе вкара Дамонте в 88-та минута.

Звездата на Парма Антонио Касано изгледа двубоя от трибуните. Нападателят беше с лепенка на носа и превързана в бинт дясна ръка.