Нант прекъсна "черна серия"

Отборът на Нант прекъсна негативната серия от две поредни загуби и записа победа у дома с 2:1 над Валансиен в среща от 16-ия кръг на Лига 1. Гостите изненадващо поведоха в 52-ата минута, когато Саес попари домакините. "Канарчетата" успяха бързо да върнат гола чрез Бедоя, който изравни в 59-ата минута. До края на мача домакините бяха по-активният отбор, но им липсваше шанс пред гола. Все пак логичното се случи минута преди края на редовното време, когато след изпълнение на корнер топката попаднау венецуелеца Фернандо Аристигуиета, който от точката за изпълнение на дузпа стреля мощно и донесе победата за тима си. С този успех Нант събра 26 т. и заема пето място. Валансиен остава в зоната на изпадащите, като е на осемнадесето място с 10 точки.