Селта обърна Алмерия (видео)

Отборът на Селта (Виго) спечели с 3:1 над Алмерия в среща от 15-ия кръг на Примера, играна пред 18 947 зрители на "Балаидос" във Виго. Сусо (10) откри за гостите от "Медитеранео", но след това се разписаха Фабиан Ореяна (26), Борха Оубиня (49) и Шарлиз (58). Успехът качи тима на Луис Енрике до 14-ата позиция. Южняците останаха в зоната на изпадащите.

Домакините играха по-силно през първата част и имаха повече основания да водят в резултата. В десетата минута Сусо реализира прекрасен гол. Преотстъпеният от Ливърпул смени краката и матира Йоел Родригес с удар в близкия ъгъл. В 16-ата Михаел Крон-Дели не застана на точното място, след като удар на неговия съотборник Рафа Алкантара срещна гърба му, иначе топката почти сигурно влизаше.

"Небесносините" на два пъти поискаха дузпа преди почивката, но съдията Аиса Гамес замълча. В 26-ата Фабиан Ореяна изравни с хубав шут по диагонала от 20 метра. В самия край на полувремето Естебан и гредата спасиха гостите след удари на Шарлиз.

През втората част галисците успяха да излъжат своя опонент от Южна Испания. В 49-ата след изпълнение на корнер Ауртенече намери Борха Оубиня, който опъна мрежата. В 58-ата Шарлиз отбеляза след добра контра на Селта и пас на Уго Майо. Две минути по-рано Алейкс Видал изпусна пред Йоел. Тимът на Луис Енрике продължи да напада и да създава положения. В 83-ата резервата Нолито тресна греда след изпълнение от фаул.

Снимка: Getty Images/Guliver