Шампионките от ЦСКА се справиха с Казанлък Волей с 3:1 (ГАЛЕРИЯ)

Шампионките от ЦСКА-Демакс постигнаха четвърта победа от началото на НВЛ, след като победиха Казанлък Волей с 3:1 (25:14. 30:28, 23:25, 25:22) в мач от 7-ия кръг.

В първия гейм на мача момичетата на Юлия Иванова наложиха тотална доминация, като затрудняваха съперничките си и със сервиса си. Така те спечелиха бързо частта след 25:14.

Следващият гейм бе далеч по равностоен, като гостите от Казанлък намалиха значително грешките. Двата отбора се дебнеха точка за точка, като при изоставане с 21:22 Юлия Иванова поиска прекъсване, за да се опита да спре устрема на Казанлък Волей. Нейният ход даде резултат и ЦСКА спечели две поредни точки, които принуди нейният колега Петър Дочев да поиска тайм-аут. Това също се оказа точен ход и резултатът стана 24:24. Геймът се превърна в истински екшън, като Червените атакуваха много силно, а момичетата от Казанлък показваха чудеса от храброст в защита. В крайна сметка "червените" затвориха частта след 30:28.

В началото на третия гейм две колебливи намеси на либерото на ЦСКА-Демакс Патрисия Йончева позволи на Казанлък да поведе с 3:1. Разлика, която гостите задържаха до 6:6, но след това си върнаха до 8:6. След няколко много силни атаки на Гергана Димитрова обаче ЦСКА-Демакс поведе с 10:9, а след това и с 11:9. Така Червените вече предусещаха развръзката в двубоя (въпреки че Казанлък изравни отново при 16:16, а след това и при 21:21 след четири точки изоставане). Казанлък не се предаде и дори поведе с 22:21,  а след това и с две точки разлика. Казанлък спечели гейма с 25:23.

В четвъртата част отново доминираха волейболистките на ЦСКА с 25:22.