Кореец препъна Юнайтед по пътя към топ 4 (видео)

Гол на резервата Ким Бо-Кюнг в 91-ата минута лиши Манчестър Юнайтед от възможността отборът да се изкачи до четвърто място във временното класиране. Шампионите водеха до последно с 2:1 срещу Кардиф на "Кардиф Сити Стейдиъм" след голове на Уейн Рууни (15') и Патрис Евра (45'). Бившият играч на "червените дяволи" Фрейзър Кемпбъл (33') остави шансовете на Кардиф живи, а в самия край Бо-Кюнг попари селекцията на Дейвид Мойс. Така, въпреки че Юнайтед записа десети пореден мач без загуба във всички състезания, тимът остава едва на шесто място в Премиър лийг.

Ветеранът Крейг Белами остана на резервната скамейка, докато Кемпбъл водеше атаката на уелския тим. Джордън Мъч пък замени Арон Гунарсон в халфовата линия на домакините. Голмайсторът на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси беше извън групата на шампионите заради разтежение в слабините. Вместо холандецът, в атака, като парньор на Уейн Рууни, започна Хавиер Ернандес. Капитанът Неманя Видич не бе възстановен, а Аднан Янузай и Маруан Фелаини започнаха като титуляри в селекцията на Дейвид Мойс.

Домакините стартираха добре, а в осмата минута играчите на Кардиф искаха червен картон за Уейн Рууни, който изрита Мъч. Нийл Суорбрик обаче показа само картон с жълт цвят на английския национал. След 1/4 час игра именно Уаза откри резултата. Майкъл Търнър подари топката на Валенсия, който центрира в наказателното поле. Там Ернандес успя да продължи към Рууни, чиито изстрел рикошира в Медел и влезе в мрежата - 0:1.

В 33-ата минута Кардиф изравни резултата. Уитингам намери Мъч, който изведе Кемпбъл зад отбраната на Юнайтед. Джони Еванс не успя да попречи на нападателя, който стреля точно за 1:1.

В добавеното време на първата част Патрис Евра отново изведе гостите напред, след като засече с глава центриране на Рууни от корнер. Топката рикошира в главата на Тейлър и влече в мрежата на Маршал.

В 54-ата минута бившият играч на Юнайтед Фрейзър Кемпбъл бе напът да реализира изключително красив втори гол, но за негово нещастие топката рикошира в напречната греда.

В последния 1/4 час Кардиф натисна, но така и не успяваше да стигне до изравнителен гол. Уелбек пък пропусна да направи преднианта на гостите по-изразителна. Все пак, в 91-ата минута, домакините стигнаха до изравнително попадение, след като резервата Ким Бо-Кюнг засече с глава центриране от пряк свободен удар на  Уитингам. Точно преди изравнителния гол на Кардиф обаче, при подреждането преди статичното положение, Гари Медел удари в лицето Фелаини и трябваше да бъде изгонен, но Нийл Суорбрик не отсъди нищо, освен че нареди пряк свободния удар да бъде изпълнен отново. Още в ответната атака Рууни пропусна страхотна възможност да донесе победата на Юнайтед.

Така шампионите пропиляха възможността да се изкачат на четвърто място във временното класиране и да се доближат на точка зад отборите на Ливърпул и Челси. Юнайтед остава на шесто място с 21 точки - седем по-малко от лидера Арсенал. Кардиф е 15-и с 13 точки.