Лион отново забуксува

Отборът на Лион пропусна отлична възможност да се доближи до челните места на класирането в Лига 1, след като не успя да победи като домакин Валансиен на собствен терен в мач от 14-ия кръг на френския шампионат и срещата завърши наравно 1:1.

"Хлапетата" бяха пълни господари на терена през първата част и заслужено откриха резултата в средата на полувремето, когато Бафетимби Гомис се разписа с глава след отлично центриране на Анри Бедимо. След почивката обаче Валансиен се преобрази и заигра доста по-добре. Това донесе успех на тима от Северна Франция в 66-ата минута, когато резервата Жан-Кристоф Бахебек с плътен удар се разписа във вратата на Реми Веркутр. До края на мача Лион се опита да стигне до нов гол, но така и не успя и срещата завърши наравно.

Така Лион спря серията си от две поредни победи и пропусна да се доближи на шест точки от втория Лил, който обаче е и с мач по-малко. Валансиен пък показва, че новият старши-треньор Ариел Якобс знае как да вдигне отбора, но за момента остава в опасната зона с десет точки.