Зрелище! Паметен обрат и четири гола за Вела! (видео)

Отборът на Реал Сосиедад надигра с 4:3 гостуващия Селта в мач шедьовър от 14-ия кръг на испанския елитен шампионат. Карлос Вела вкара цели четири гола, разписвайки се в шестата, 61-ата, 78-ата и 81-ата минути. За галисците точни бяха Рафа Алкантара (23 и 57) и Алехандро Лопес (28). Гостите от Виго водеха с 1:3, но допуснаха да бъдат нокаутирани от баския юмрук.

В четвъртата минута съдията Мунис Фернандес сбърка и не зачете гол на Вела поради засада. В шестата Густаво Кабрал допусна груба грешка и позволи на Вела да открие в полза на баските. Мексиканският стрелец се разписа елегантно след пас на Алберто де ла Бейя. В 11-ата Чаби Прието беше близо до удвояване, но защитник се намеси.

"Чури урдин" играха много силно в първите минути, но допуснаха изравнителен гол. В 23-ата левият защитник на "небесносините" Джони центрира и Рафа Алкантара вкара с глава. Пет по-късно Алехандро Лопес изненадващо поведе галисците напред. Алекс се разписа след комбинация с Нолито и Аугусто Фернандес. В 41-ата Вела вдигна на крака "Аноета", но не успя да вкара, като ударът му мина близо до целта.

В 48-ата Шарлиз насочи с глава над гредата. В 57-ата "небесносините" увеличиха преднината си. Отново преотстъпеният от Барселона Рафиня се разписа, след като изпревари Де ла Бейя и Иниго Мартинес. В 61-ата Вела намали - прати топката в мрежата след удар с глава при центриране на Гонсало Кастро. В 65-ата опорният халф на гостите от "Балаидос" Андреу Фонтас получи втори жълт картон.

Селта не издържа с човек по-малко и се пропука фатално. В 78-ата Карлос Вела изравни от положение на засадата. Съдията сбърка и попадението беше зачетено, за разлика от от четвъртата минута, когато Вела вкара от редовно положение, но реферът не го призна. В 81-ата Вела реализира четвърти гол в срещата. Отново защитата на Луис Енрике не си свърши работата, Антоан Гризман намери мексиканеца и той направи двубоя си незабравим - четири гола в мача и общо шест в Ла Лига.

Снимки: Getty Images/Guliver