ПСЖ продължава да наказва из Франция (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен продължава да не среща особени трудности в шампионата на Лига 1. Парижани победиха с 3:0 като гост тима на Реймс в среща от 14-ия кръг на френското първенство и вече имат цели седем точки преднина на върха на класирането, макар и с мач повече. Автори на попаденията бяха Лукас Моура, Жереми Менес и Златан Ибрахимович.

След по-активни първи минути за домакините, резултатът бе открит от гостите чрез Моура в 25-ата минута. Тогава Ибрахимович подаде към бразилеца, който нахлу в наказателното поле и след като премина през Микаел Такалфред матира Коси Агаса.

В 60-ата минута при една бърза атака на ПСЖ Марко Верати намери Менес в наказателното поле и крилото успя да покачи с мощен удар. Седем минути по-късно Реймс получи правото да изпълни дузпа, тъй като Флойд Айте бе спънат от Верати. Изпълнението на Гжегож Кричовяк обаче бе ужасяващо и топката излетя високо над гредата.

В самия край на мача резултатът стана класически в полза на гостите по комичен начин. Вратарят Агаса се опита да подаде с ръка топката към съотборник, но мятането му се удари в гърба Такалфред и кълбото се озова право в Ибрахимович, който без да се замисля я прати в мрежата. Това бе девети гол за шведа в шампионата, с което нападателят се изравни със съотборника си Единсон Кавани и Радамел Фалкао от Монако на върха при реализаторите.

По този начин ПСЖ събра 34 точки - десет победи, четири равни и нито една загуба. Вторият Лил е с 27, но и мач по-малко. Реймс остава на шесто място с 19.