Черноморец продължава напред след домакински провал (видео)

Тимът на Черноморец (Бургас) се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България въпреки поражението с 0:1 на собствен терен от средняка в "Б" група Монтана. "Акулите" спечелиха с 3:1 като гости преди три дни и отиват напред с общ резултат 3:2. Владимир Мичев вкара единствения гол за гостите в 7-ата минута, а половин час по-късно вратарят на Монтана Христо Иванов получи директен червен картон.

Гостите от Монтана откриха при първата си атака още в 7-ата минута, като точен беше Владимир Мичев. Той засече центриране от дясно на Красимир Илиев и се оказа съвсем сам срещу вратаря Георгиев, изпуснат от Чико Гомес.

Веднага след това домакините вдигнаха оборотите и на два пъти шанс се откри пред Петър Атанасов, но пловдивчанинът отново пропусна сам срещу вратаря Христо Иванов. Пред Мирослав Антонов пък се откри добра възможност, но ударът му с глава беше слаб.

В 37-ата минута гостите останаха без вратаря си Христо Иванов, който получи директен червен картон. Стражът на гостите спря с ръце извън наказателното поле удар на останалия сам срещу него Петър Атанасов и пое към съблекалнята.

Още в началото на второто полувреме домакините вдигнаха сериозно оборотите, но Жереми Манзоро, Чико и отново Петър Атанасов не успяха да насочат топката в мрежата.

Картината не се промени до края на мача, като бургазлии натискаха, но всичко това ес оказа без особен резултат. Втори мач в професионалния футбол записа юношата на Черноморец Ахмед Ахмедов.

ЧЕРНОМОРЕЦ - МОНТАНА 0:1
0:1 Мичев (7)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Янко Георгиев, Чико Гомес, Траян Траянов, Николай Павлов, Венелин Филипов, Маркиньо (72- Крум Стоянов), Жереми Манзоро (68- Ванчо Траянов), Лъчезар Балтанов, Неджиб Амари, Петър Атанасов, Милчо Ангелов (83- Ахмед Ахмедов)

ЛЮБИМЕЦ: Христо Иванов, Георги Мечечиев, Иван Михов, Йордан Тодоров, Ерик Почански (37- Стоян Васев), Мартин Василев, Кристиян Митов, Красимир Илиев (90- Никола Мицански), Антон Костадинов, Мирослав Антонов, Владимир Мичев

СЪДИЯ: Ангел Ангелов
СТАДИОН: "Лазур"