Закъсалите "акули" с убедителен успех за купата

Отборът на Черноморец постигна убедителен успех с 3:1 като гост на Монтана и до голяма степен си осигури място на 1/4-финалите в турнира за Купата на България. Милчо Ангелов (14'), Петър Атанасов (50') и Наджиб Амари (58') се разписаха за "акулите", а Мирослав Антонов (90+2) отсрами втородивизионния тим.

Закъсалите сериозно в "А" група бургазлии отново не бяха с пълна група за двубоя. Наставникът Димитър Димитров можеше да използва едва 15 играчи. През втората част на терена се появиха юношите Ахмед Ахмедов и Стоян Кижев.

Милчо Ангелов откри резултата в 14-ата минута, след като отне топката от Антон Костадинов и излезе сам срещу вратаря. Христо Иванов отрази първия удар на младия нападател, но нямаше шанс при добавката. В 38-ата минута домакините стигнаха до първото си истинско положение, след като Мирослав Антонов изведе
Ели Маркес сам срещу вратаря. Бразилецът обаче не успя да вкара, тъй като Янко Георгиев излезе и скъси максимално ъгъла му.

Пет минути след началото на второто полувреме Неджиб Амари пресече топката в центъра и изведе Петър Атанасов на чиста позиция, за когото не беше проблем да вкара - 0:2. В 58-ата минута Неджиб Амари направи резултата класически, след като с глава се разписа на задна греда. Топката прелетя от десния фланг, откъдето центрира Чико Гомес, а нито един от бранителите на домакините не реагира.

В края на мача домакините все пак стигнаха до почетен гол, дело на Мирослав Антонов. Той получи топката около 10-ия метър, след като му беше свалена от Йордан Тодоров, и с отсечен удар прониза Янко Георгиев.

Реваншът е в неделя (17 ноември) от 13,30 ч. на стадион "Лазур" в Бургас.

МОНТАНА - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:3
0:1 Ангелов (14)
0:2 Атанасов (50)
0:3 Амари (58)
1:3 Антонов (90+2)

МОНТАНА: Иванов, Мечечиев, Михов, Маркес (49-Почански), Дяков, Костадинов, Тодоров, Наков (62-Илиев), Мичев, Иванов (83-Методиев), Антонов

ЧЕРНОМОРЕЦ: Георгиев, Чико, Траянов (86-Кижев), Пехливанов, Филипов, Манзоро, Амари, Маркиньо (46-Стоянов), Ангелов, Павлов, Атанасов (80-Ахмедов)

СЪДИЯ: Георги Давидов