"Сини" и "червени" решават всичко преди Коледа (видео + галерии)

Отборите на ЦСКА и Левски оставиха всичко за срещата-реванш от 1/8-финалите на Купата на България. Първият сблъсък завърши без гол 0:0 пред малко над 10 000 зрители на стадион "Васил Левски". Така всичко ще се реши на 19-и декември, когато е вторият двубой. Тимът на "сините" ще е домакин и ще има нужда само от победа, за да продължи напред, докато "червените" могат да се поздравят с краен успех и при голово равенство, тъй като днес бяха домакини.

Мартин Петров започна като титуляр за първи път след завръщането си на "Българска армия". Капитанът на "сините" Станислав Ангелов се възстанови и бе в центъра на защитата заедно с Даниел Димов. Антони Здравков бе избрал по-офанзивна постройка и на мястото на игралия в Стара Загора Пламен Димов на терена бе Ларсен Туре.

Сектор "Б" направи отлична хореография, за сметка на предното дерби, като напомни за утрешната 45 годишнина от историческия резултат 7:2 във вечното дерби. 17.11.1968 година бе транспарантът най-отгоре. А по-надолу с огромни цифри "Идва ред на ЦСКА и отново - 7:2 - е резултат, най-велик на този свят".

Първият удар към една от двете врати бе на Марсиньо в 12-ата минута с глава, който мина встрани от гредата. Няколко минути по-късно Владимир Гаджев стреля силно над гредата след избиване на Джаксън Менди.

В 20-ата минута гол на Валентин Илиев с глава бе отменен поради засада. Марсиньо навърза двама бранители и стреля високо в 25-ата минута, докато Станислав Ангелов лежеше на тревата заради удар с топката в лицето.
Мирослав Иванов - Деко удари греда от фаул в 34-ата минута. При добавката с топката игра Гари Родригес, но Томаш Черни улови, след като кълбото рикошира във Вальо Илиев.

Емил Гъргоров с глава пропусна в 37-ата минута от няколко метра, като прати топката в ръцете на Пламен Илиев. Хубаво двойно подаване между Бадема и Мартин Петров в последния момент бе спряно от Даниел Димов, когато врачанинът излизаше сам срещу Илиев.

"Винаги верни" на червен фон и димки пък беше хореографията на "Сектор "Г", с която стартира втората част.

Гари Родригес в 48-ата минута сам срещу Черни стреля в аут с левия крак. Орлин Старокин се контузи и напусна принудително в 60-ата минута, като на негово място влезе Кевин Брю. Мамади Сидибе пък замени Петров минути по-късно. Именно таранът на "червените" пропусна да открие в 69-ата минута, когато открадна топката от Димов и тръгна сам срещу Илиев. Вратарят излезе неразчетено, като дори бутна своя противник. Сидибе обаче продължи а играе, като спести сигурен червен картон на синия вратар.

Удар на Гъргоров мина на сантиметри от гредата, а Димитър Макриев и Браян Хауърд замениха Генков и Марсиньо. Апостол Попов с глава бе на косъм от гол, но отлична реакция на Илиев спаси Левски. Бадема не успя да засече добро подаване след това.
Чочев пропусна добра възможност, а Макриев на два пъти с глава не създаде проблеми на Черни. Ангел Долапчиев смени Чочев в 85-аата минута. Пламен Димов замени контузилия се Гаджев и в продължението изведе Макриев в отлична позиция, но нападателят не упя да преодолеe Менди и да завърши срещата с удар.

Така двата тима записват едва второ равенство за Купата на България от 1989 година насам, като в досегашните 11 срещи “червените” имаха една победа, а “сините” цели девет. През 2003 година в полуфинал-реванш на “Герена” срещата завърши 0:0, но първият двубой бе завършил с минимална победа с 1:0 на Левски.
В този период от три елиминации винаги краен победител досега излиза тимът от “Георги Аспарухов”, като дори няма поражение от “армейците”в двойния сблъсък.

ЦСКА - ЛЕВСКИ 0:0 (първи мач)

ЦСКА: Томаш Черни, Апостол Попов, Валентин Илиев, Джаксън Менди, Жереми Фо-Поре, Тодор Янчев, Ивайло Чочев (85-Григор Долапчиев), Марсиньо (71-Браян Хауърд), Емил Гъргоров, Неманя Милисавлевич, Мартин Петров (65-Мамади Сидибе)

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер, Даниел Димов, Станислав Ангелов, Нуно Пинто, Владимир Гаджев (88- Пламен Димов), Ларсен Туре, Орлин Староркин (61-Кевин Брю), Мирослав Иванов, Гари Родригес, Цветан Генков (69-Димитър Макриев)
СЪДИЯ: Цветан Кръстев
Жълт картон: Попов, Сидибе - Ц, Иванов, Брю - Л
СТАДИОН: "Васил Левски" - 10 000 зрители

Снимки: Марин Маринов и Емона Цончева, Sportal.bg