Япония удари Тайланд с 3:0 и запази шанс да спечели Купата на шампионите
)
Бронзовите медалистки от Олимпиадата в Лондон 2012 от Япония запазиха шансовете си да спечелят турнира за Купата на шампионите, на който се домакини. Възпитаничките на Масайоши Манабе победиха Талйанд с 3:0 (25:20, 29:27, 25:22) пред 8500 зрители в "Метрополитън Джимнезиум" в Токио.
Така Япония взе частичен реванш за загубения финал на шампионата на Азия през тази година Тайланд.
Капитанът Саори Кимура заби 18 точки (1 ас, 1 блок) и взе наградата за най-полезен играч на мача (MVP), а Юки Ишии и Риса Шинабе добавиха по 11 точки за втората победа на Япония. Саори Сакода се отличи с 15 точки (2 блока).
Онума Ситирак и Вилаван Апиниапонг се отличиха с по 14 точки за Тайланд, който допусна 3-та поредна загуба.
С този успех Япония излезе на 2-ро място във временното класиране с 6 точки и ако спечели чисто следващите си два мача срещу Доминиканската република и Бразилия.