Джокович сломи и Гаске (видео)

Новак Джокович постигна трета поредна победа на финалния турнир на АТР в Лондон. Въпреки че вече си беше осигурил място на полуфиналите, сърбинът не подцени двубоя с Ришар Гаске и го спечели с 7:6 (5), 4:6, 6:3. Французинът напуска надпреварата с три загуби, а балансът му срещу Джокович е отчайващ - един успех в 11 срещи.

Мачът започна с ранен пробив на Джокович, който поддържаше аванса си до 5:4. Тогава сръбският тенисист загуби подаването си и след като двамата взеха по още еидн гейм, сетът стигна до тайбрек. В него Джокович се наложи с 7:5 точки.

Гаске не се предаде и на свой ред поведе с пробив на старта на втория сет. Французинът показа характер, измъкна се от няколко трудни ситуации и успя да изравни резултата. В третия сет обаче сервисът на Джокович се оказа голямото му оръжие. Ноле набързо поведе с 3:0 и до края не изпусна инициативата.

В спор за място на финала Джокович ще се изправи срещу Станислас Вавринка, а в другия полуфинал един срещу друг излизат Рафаел Надал и Роджър Федерер.