Головата немощ на Селта влезе в историята

Снощи Селта загуби с 0:2 от Райо Валекано и записа нов антирекорд в историята си. Тимът от Галисия не можа да вкара гол в пети пореден домакински мач и по този начин остави в миналото "сухата" си серия от сезон 1994/95. Тогава феновете на "Балаидос" не видяха гол за своите любимци в продължение на 425 минути. За да не надминат това срамно постижение, футболистите на Луис Гарсия трябваше да стигнат до попадение в първите 13 минути на мача срещу Райо. Вместо това, галисийци изобщо не се разписаха.

Последният гол на Селта в домакински мач беше на 31 август срещу Гранада (1:1). Последваха следните резултати във Виго: 0:0 с Виляреал, 0:1 с Елче, 0:1 с Леванте, 0:3 с Барселона и 0:2 с Райо Валекано.

В класирането Селта е на 15-о място с 12 точки.