Левски отново загуби след 21 години в Стара Загора - скандална дузпа реши дербито (видео+галерия)

Левски загуби с 0:1 гостуването си на Берое пред над 10 000 на стадиона в Стара Загора. Поражението бе първо за сините при визитата му на този съперник от 21 години насам, като то дойде не и без помощта на главния рефер Георги Димитров, който удари сериозно рамо на заралии.

Реферът отсъди скандална дузпа в 30-та минута, която бе реализирана от Венцислав Христов, а това се оказа и единственото попадение в двубоя.

Срещата започна с надмощие на гостите от София, които до гола на Берое владееха инициативата.

В 8-та минута сините създадоха първата опасна ситуация в мача. Генков свали топката с глава към непокрития Гари Родригес, който стреля от воле, но не улучи старозагорската врата. Само 60 секунди по-късно Пламен Крумов центрира от фаул, Борислав Стойчев стреля с глава, но Пламен Илиев спаси.

Левски отговори с опасен изстрел на Гаджев от границата на наказателното поле, който Караджов изби в корнер.

В 19-та минута поредна опасна атака на Левски завърши с центриране в наказателното поле, но изстрелът с глава на Старокин излезе в аут. Бранителят на сините не се усети да пропусне топката, която щеше да попадне в абсолютно непокрития Цветан Генков, който бе на много по-добра позиция от своя съотборник.

Така се стигна до 30-та минута, в която Берое откри резултата с гол от дузпа на Христов. В тази ситуация Даниел Димов следваше голмайстора, централният нападател на заралии се строполи на земята без допир до защитника, но изненадващо реферът Георги Димитров посочи бялата точка, от която падна и попадението.

Малко преди това домакините поискаха дузпа за дърпане с ръка на Мюлдер срещу Георги Андонов, но тогава съдията остана безмълвен, а имаше далеч по-голямо основание да я отсъди.

Третото спорно положение до този момент бе в 24-та минута, когато Родригес се откъсваше сам срещу вратаря, но синята атака бе спряна със спорна засада.

До края на полувремето софиянци опитаха поне да изравнят резултата. В 36-та минута Гари Родригес получи топката отляво, влезе навътре към вратата на домакините и стреля опасно, но шутът му мина покрай лявата греда на Караджов.

Втората част започна с натиск на Левски. Сините имаха възможност да изравнят резултата в 52-та минута, в която Старокин центрира към Пламен Димов, но халфът не улучи вратата след удар с глава.

В 59-та минута гостите от София като по чудо не стигнаха до гол. Гари Родригес изведе Старокин отляво, но халфът вместо да подаде към непокрития Вутов, опита да потърси Генков и сгреши.

Странно защо, но след тези две положения сините намалиха темпото, а отбраната на Берое успяваше без проблем да се справи с многобройните центрирания на гостите и не допусна нова опасност пред своята врата.

Дори напротив. В даденото от рефера 5-минутно продължение на мача Давид Каядо успя да изпрати топката за втори път в мрежата на Левски, но реферът отмени попадението, тъй като футболистът на заралии си помогна с ръце при единоборство със защитник на сините.