Локо Пд разгроми отбора на Бойко Борисов в мач за Купата - Станко Йовчев блести (видео)

Локомотив (Пловдив) разгроми с 5:0 втородивизионния Витоша (Бистрица) в първи 1/8-финален мач от турнира за купата на България и на практика се класира за следващия етап на надпреварата.

Над всички в тази среща бе бившия футболист на ЦСКА Станко Йовчев, който отбеляза два гола, а по веднъж се разписаха Аймен Белаид, Гади и Стефанов.

В срещата се очакваше участие да вземе и звездата на Витоша Бойко Борисов, който бе записан сред резервите, но така и не се появи на стадиона в Пловдив.

Първата по-сериозна опасност бе създадена от гостите. В 3-та минута Четин Садула стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

В 7-та минута смърфовете като по чудо не откриха резултата. След неразчетено излизане на вратаря на гостите Анатоли Господинов, Якимов стреля с глава, но бранител на Витоша изчисти топката малко преди голлинията.

В 10-та минута реферът Атанас Димитров отмени гол на Локо. В тази ситуация Якомив бе изведен сам срещу вратаря и пусна топката покрай него, тя се отправяше бавно към празната врата и новото попълнение на пловдивчани Тижани Белаид реши да я вкара в мрежата. Реферите обаче прецениха, че тунизиецът е в засада.

В 16-та минута последва канонада от удари по посока на гостуващата врата. Първо Господинов успя да спаси, а след това Якимов стреля при добавката, но Петров изби топката в корнер.

Резултатът бе открит в 24-та минута от Аймен Белаид, който засече с десния крак центриране от фаул на брат си Тижани Белаид.

Последва сериозен натиск на домакините, които започнаха да създават положение след положение пред противниковата врата.

В 29-та минута Камбуров стреля опасно с глава, но не улучи целта. Пет минути по-късно Асен Георгиев отклони топката с глава след центриране от корнер, но малко не достигна на Аймен Белаид да я изпрати за втори път в мрежата на гостите.

В 38-та минута, след груба грешка на бранител на Бистрица, Мартин Камбуров излезе очи в очи със стража на гостите Анатоли Господинов, но вместо да отбележи предпочете да симулира за дузпа, която не получи.

Новото попадение във вратата на Витоша обаче бе въпрос на време и то дойде в 41-та минута. Асен Георгиев отклони топката с глава след центриране от ъглов удар и тя попадна в Станко Йовчев , който от два метра не сгреши.

Само 120 секунди по-късно бившият футболист на ЦСКА съвсем довърши отбора на Витоша. Таранът получи пас от Якимов и след безпощаден шут с левия крак не остави шанс на Господинов.

След почивката наставникът на смърфовете Александър Станков извърши две смени - на мястото на Йовчев и Камбуров се появиха Гади и Стефанов. Именно двете резерви бяха най-дейните играчи на Локо до края на двубоя.

В 51-та минута Стефанов бе изведен по дясното крило и центрира перфектно към Крис Гади, който без проблем изпрати топката в мрежата на бистричани.

В 71-та минута Георги Стефанов увенча добрата си игра с гол за крайното 5:0 за Локо.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ВИТОША (БИСТРИЦА) 5:0

1:0 Аймен Белаид 24
2:0 Станко Йовчев 41
3:0 Станко Йовчев 43
4:0 Крис Гади 51
5:0 Георги Стефанов 71

ЛОКО ПД: Акалски, Куанг, Н'Дайе, Диего, Камбуров (46-Стефанов), Аймен Белаид, Илиадис, Йовчев (46-Гади), Якимов, Тижани Белаид (69-Тимонов), Ас. Георгиев

ВИТОША: Господинов, Върбанов, Иванов, Стоянов, Яначков (83-Д. Димитров), Павлов, Садула, Ан.Петров, Димов, Предев (66-Андонов), П. Петров (50-Иван Георгиев)

жълти картони: Георги Стефанов (Локо Пд)