Монако най-после си намери майстора

Отборът на Монако допусна първа загуба след завръщането си в Лига 1. Тимът от Княжеството отстъпи с 0:2 на Лил. И двата гола за домакините отбеляза ценралният нападател Нолан Ру. По този начин Лил измести монегаските от второто място в класирането. Тимът на Рене Жирар има 26 точки - две по-малко от водача Пари Сен Жермен, а Радамел Фалкао и компания са трети с 25 точки.

Загубата е първа за Монако в първенството, но само преди няколко дни възпитаниците на Клаудио Раниери бяха елиминирани от Реймс в турнира за Купата на Лигата. Тогава италианският специалист даде почивка на някои от звездите си, но те го разочароваха срещу Лил.

Домакините заложиха на здрава защита и бързи контраатаки, които няколко пъти завариха неподготвени бранителите на Монако. Ру откри резултата в 27-ата минута след асистенция на Марко Баша, а в средата на второто полувреме вкара и втори гол за Лил. Гостите също имаха своите положения, но Винсент Ениеама отрази опасни изстрели на Фалкао, Жоао Моутиньо и Яник Ферейра Караско.

В следващия кръг Монако приема Евиан, а Лил гостува на Гинган.