Фрайбург нокаутира Нюрнберг в дербито на аутсайдерите (видео)

Съставът на Нюрнберг сериозно се е запътил към Втора Бундеслига. Въпреки треньорската смяна и идването на Хертян Фербеек начело на франките, те продължават да нямат победа от началото на сезона, а днес регистираха тежко домакинско поражение с 0:3 от Фрайбург. Близо 40 000 зрители останаха безкрайно разочаровани от представянето на любимците си, които имат само 7 точки и делят последното място в класирането с новака Айнтрахт (Брауншвайг).

През първото полувреме Нюрнберг атакуваше повече, но вратарят на гостите Оливер Бауман спаси опасни удари на Адам Хлушек и Йосип Дърмич. След почивката се очакваше натискът на домакините да стане още по-сериозен, но в 57-ата минута Феликс Калус откри в полза на Фрайбург след асистенция на Себастиан Фрайс.

20 минути преди края гостите останаха с човек по-малко след изгонването на Оливер Зорг, но футболистите на Фербеек бяха тотално обезверени и допуснаха нови два гола, дело на Владимир Дарида и Адмир Мехмеди.

Фрайбург постигна първия си успех за сезона и се отлепи от дъното в класирането. Съставът на Кристиан Щрайх е 16-и с 8 точки.