Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Атлетик Билбао показа характер след 0:2 (видео)

Атлетик Билбао и Елче направиха зрелищно равенство в мач от 11-ия кръг на Примера. Срещата на новия "Сан Мамес" завърши 2:2 - резултат, за който могат да съжаляват и двата отбора. Малко след почивката баските изоставаха с два гола, но не се предадоха и успяха да изравнят, а накрая дри пропуснаха да стигнат до пълен обрат.

Защитникът Давид Ломбан откри за Елче в 9-ата минута с глава. Гредата спаси домакините след коварен изстрел на Аарон Нигес малко по-късно. Гайска Токеро и Икер Муниаин бяха близо до гола за Атлетик, но ударите им минаха встрани от целта.

В 48-ата минута Аарон Нигес най-после ликуваше. Нападателят на Елче наказа невнимание в отбраната на домакините и простреля Горка Ираисос. Маркел Сусаета върна един гол след пас на Муниаин, а резервата Ариц Адурис направи 2:2 в 69-ата минута.

В края на мача пред вратата на Елче вреше и кипеше. На два пъти топката беше чистена от голлинията, но гостите издържаха и си тръгнаха с ценна точка.

Отборът на Фран Ескриба е 10-и в класирането, а Атлетик се изравни с Виляреал на 4-ата позиция.