15 дузпи трябваха на Тотнъм, за да отстрани Хъл Сити (видео)

15 дузпи бяха необходими на Тотнъм и Хъл Сити, за да определят победителя в двубоя между тях от 4-ия кръг на турнира за Купата на лигата в Англия. В крайна сметка "шпорите" имаха повече късмет и продължават на 1/4-финал.

Редовните 90 минути завършиха 1:1. Гълфи Сигурдсон откри за Тотнъм в 16-та минута, с далечен удар, оплел се в горния ляв ъгъл на вратата. В 53-та минута обаче вратарят на Тотнъм Брад Фридъл си вкара автогол, за да изравни резултата. В продълженията двата състава си размениха по още един гол. В 99-та минута Пол МакШейн засече центриране на Джордж Бойд с глава, за да изведе Хъл напред, но в 108-та минута Хари Кейн пак изравни, до 2:2.

При дузпите Аарън МакЛийн не успя да вкара първата за Хъл Сити, но и Ерик Ламела пропусна малко по-късно. Изпълненията продължиха чак до 15-тото, когато Ахмед Елмохамади не успя да преодолее Фридъл, и така опитният страж прати Тотнъм напред в турнира.