Зрелище: Валядолид и Реал Сосиедад не се пребориха

Отборите на Валядолид и Реал Сосиедад направиха 2:2 в страхотен мач от 11-ия кръг на Примера. Гостите поведоха с голове на Антоан Гризман (16 и 53), но попадения на Даниел Ларсон (76) и Хави Гера (78) поделиха точките. В 90-ата минута вратарят на "чури урдин" Клаудио Браво спаси дузпа.

Първата възможност дойде в 11-ата минута, когато изстрел на Карлос Вела мина високо. В следващата атака Клаудио Браво спаси силен шут на Патрик Еберт. В 16-ата баските успяха да реализират. Антоан Гризман и Вела разиграха Марк Валиенте и французинът насочи в мрежата - 0:1.

В 27-ата отново Еберт стреля силно, но този път извън целта. Домакините владееха по-често, но не успяха да се възползват от това. В 53-ата Гризман вкара второ попадение и даде удобен аванс на гостите от "Аноета". Хесус Руеда допусна фатална грешка, след като не изчисти добре центриране на Арис Сеферович.

Само за две минути "бяло-виолетовите" съумяха да изравнят. В 76-ата Омар Рамос центрира прецизно и Дани Ларсон намали. Стотина секунди по-късно Ларсон изведе с пета Хави Гера и нападателят завърши голово - 2:2. Драмата тепърва предстоеше. В 90-ата минута "Хосе Сорийя" стана на крака, чакайки победен гол от дузпа. Микел Гонсалес игра с ръка и лидерът на тима от Кастийя и Леон застана зад топката. Клаудио Браво обаче отрази шута на Еберт и запази равенството.

Валядолид е на 13-о място, а Реал Сосиедад - на девето.

Снимка: Getty Images/Guliver