Кака се завърна със страхотен гол, но и това не помогна на "росонерите" (видео)

Отборите на Милан и Лацио завършиха 1:1 на "Сан Сиро" в сблъсък от 10-ия кръг на Серия "А". Намиращият се в криза тим на Масимилиано Алегри поведе в 53-ата минута след великолепен гол на Кака, но в 72-ата Микаел Сиани изравни и донесе втора точка далеч от Рим на отбора си този сезон. Евентуална загуба можеше застрашително да разклати поста на двамата треньори - Алегри и Владимир Петкович.

Двата състава се представят много под очакванията преди сезона, като "орлите" изостават на 11 точки, а "росонерите" на цели 15 от лидера Рома, който има мач по-малко.

В Милано за първи път като титуляр в калчото се завърна Кака. Той, заедно с Марио Балотели и Валтер Бирса водеха атаката в схемата 4-3-3, а лациалите отговориха с нападателното трио Антонио Кандрева, Мирослав Клозе и Браян Перея.

Още в 70-ата секунда Балотели пробва рефлекса на Федерико Маркети, който изби. Кака пък изпусна да открие в 17-ата минута, когато отблизо под ъгъл стреля на сантиметри от дясната греда. Под проливен дъжд и едва около 30 000 зрители домакините имаха инициативата, като Монтоливо на два пъти стреля в Маркети отдалеч, като веднъж това стори и Кака, а още два негови удара излязоха встрани от вратата.

В 50-ата минута Клозе пропусна отлична възможност, като сбърка поемането на топката и Габриел се намеси успешно. Най-добрият на терена до този момент Кака даде преднина на тима си в 53-ата минута със страхотен удар.

Бразилецът прати топката в горния ляв ъгъл на Маркети, като се разписа за първи път от май 2009 година с екипа на "росонерите". Това бе неговият 96-и гол за клуба и общо 6-и срещу "орлите".

Гостите започнаха да поглеждат по-често към вратата на домакините, като Монтоливо, Матия Де Шильо и Балотели бяха санкционирани с жълт картон. При поредното центриране на Антонио Кандрева в 72-ата минута Микаел Сиани с глава отблизо изравни със своя първи гол за сезона.

Алесандро Матри и Андреа Поли се появиха вместо Съли Мунтари и Бирса в 75-ата минута, а Балотели бе изместен отляво на атаката. Клозе пропусна в 82-ата да вкара втори гол сам срещу Габриел. Стражът парира и изстрел на Серджо Флокари, а Кака бе заменен от Робиньо.

Нови голове не паднаха, а тифозите изпратиха домакините с освирквания. Единствената добра новина за Милан е, че Кака отново демонстрира огромно желание за игра и класата му вдига нивото на тима. Сега трябва само да възвърне физическата си форма, за да може да играе на високо ниво цял мач.
Още в събота предстои ново тежко домакинство на Милан срещу Фиорентина, докато Лацио приема Дженоа.