Късметът обърна гръб на Лацио срещу кошмарния му Дженоа (видео)

Лацио изигра може би най-силния си мач от началото на сезона, но противно на логиката загуби вкъщи с 0:2 от Дженоа в среща от 11-ия кръг на калчото. Юрай Кучка (60) и Алберто Джилардино (71-дузпа) бяха точни, с което генуезци си гарантираха победата на "Олимпико" в трети пореден сезон. Отделно това е пети последователен успех за "червено-сините" в двубоите с "орлите" в Серия "А".

Притиснатите до стената футболисти на Владимир Петкович създадоха една дузина положения, но топката така и не искаше да влезе във вратата. Столичани се оказаха безсилни срещу великолепния днес вратар на съперника Матия Перин, който като магнит ловеше топката. Съдията също попречи на лациалите, след като в 31-ата минута не отсъди чиста дузпа за задържане на Антонио Кандрева от страна на Давиде Биондини. В 48-ата минута "небесносините" отново претендираха за наказателен удар, но този път реферът по-скоро беше прав да си замълчи, тъй като топката срещна ръката на Лука Антонели след удар на Фелипе Андерсон от близко разстояние.

Улисани в атаки, домакините допуснаха наивна грешка, при която в 60-ата минута Юрай Кучка откри резултата. Словакът се превръща в кошмар за Лацио, тъй като преди два сезона пак забоде победния гол за Дженоа за триумфа в Рим с 2:1.

Нов гаф на отбраната на "орлите" доведе до втория гол в 71-ата минута. Незнайно защо Микаел Сиани игра с ръка, без да имаше нужда от това. От бялата точка Джилардино не даде шанс на Федерико Маркети, с което на практика реши изхода на срещата.

Идния четвъртък Лацио ще търси реабилитация     пред тифозите си в домакинския мач на Аполон (Лимасол) в Лига Европа. След това в неделя предстои гостуване на Парма.

Снимка: Getty Images/Guliver