Валенсия се срина у дома срещу последния

Отборът на Валенсия е в сериозен нокдаун, след като загуби с 1:2 домакинството си на последния Алмерия в среща от междинния 11-и кръг на Ла Лига. Гостите от Андалусия записаха първата си победа за сезона, след като направиха пълен обрат след почивката с голове на Марко Торсилиери (61) и Алейкс Видал (70). Спорната дузпа на Жонас (33) не помогна на валенсианци. "Местайя" изпрати своите с освирквания.

Тимът на Мирослав Джукич очаквано пое инициативата и пробваше да пробие отбраната на гостите, които играеха в система 4-5-1. В десетата минута Естебан се намеси за първи път. Минута по-късно Родриго Риос - Родри шутира извън целта при опасна атака на гостите от "Медитеранео".

Първата добра възможност за "бланкинегрос" дойде в 27-ата минута, но Софиан Фегули стреля много близо до далечната греда. В 32-рата съдията Прието Иглесиас даде спорна дузпа на домакините. Родри игра с ръка, но сякаш беше побутнат от Елдер Пощига. Жонас Гонсалвеш не сбърка от бялата точка - 1:0.

След почивката тимът на Франсиско Родригес заигра по-агресивно, докато домакините сякаш позадрямаха. Алмерийци заиграха в система четирима бранители и смелостта им беше възнаградена. В 61-вата южняците изравниха след изпълнение на корнер. Сусо центрира и Марко Торсилиери насочи с глава от първата греда. В 70-ата обратът вече беше пълен след прекрасен рейд и гол на резервата Алейкс Видал. Халфът се движеше успоредно на голлинията по пеналта, замахна няколко пъти и стреля в  точния момент. Топката се отклони крак и излъга вратаря диего Алвеш - 1:2.

В 75-ата Серхио Каналес нацели напречната греда след удар с глава. Естебан направи впечатляващ плонж да спаси добавката, макар и флагът да беше вдигнат.

Това е трета поредна загуба за Валенсия в Ла Лига, която ги смъкна до 11-ата позиция. Алмерия си остава на последно място с шест точки.

Снимки: "Марка"