Кошмар за Мъри и Ботев (Пд) - "канарчетата" се спасиха на косъм от загуба в Гоце Делчев (видео)

Кошмарното представяне на Ботев (Пловдив) продължи и при гостуването на аутсайдера в групата Пирин (Гоце Делчев). "Канарчетата" направиха 1:1 като гост на 14-ия в класирането и записаха трети пореден мач без победа, след като в предишните си две срещи загубиха от Локомотив (София) и Левски. Васил Панайотов откри със страхотен удар от около 30 метра в 12-ата минута. В добавеното време на първата част Ромарио Кортзорг изравни.

Пловдивчани можеха да отбележат още в 36-ата минута, но Валери Домовчийски пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Атанас Фиданин. Домакините можеха да запишат сензационна победа, но също пропуснаха от бялата точка чрез своя капитан Петър Лазаров в 86-ата минута.

Точката не помогна много на тима на Костадин Ангелов, който остава с едва 6 точки на дъното на класирането. Гостите имат 25 точки и са на 5-о място.

"Канарчетата" стигнаха до първата си възможност за гол в 5-ата минута, когато Ромарио направи самостоятелен пробив отляво и стреля, но право в тялото на Абди Абдиков. Последваха няколко неточни центрирания от двата фланга към изнесените напред Домовчийски и Иван Цветков.

В 12-ата минута неврокопчани организираха първата си атака, при която Марио Близнаков подаде към Панайотов. Полузащитникът напредна и с изстрел от близо 30 метра направи безпомощен Адам Стаховяк за 1:0.

Попадението наруши съвсем игровия ритъм на футболистите на Станимир Стоилов, които все по-трудно започнаха да намират път към вратата на Абдиков. При едно центриране отляво в 35-ата минута обаче топката срещна ръката на Фиданин и реферът Иван Кирилов отсъди дузпа. Домовчийски застана зад топката, но стреля много слабо почти в средата на вратата и стражът на Пирин спаси.

"Канарчетата" вдигнаха оборотите в самия край на първата част. В 45-ата минута те организираха отлична атака, преминала през Цветков и завършила с удар над вратата на Костадин Дяков. Секунди по-късно Ромарио използва грешка в отбраната на домакините, преодоля съперник и с удар под плонжа на Абдиков възстанови равенството.

"Жълто-черните" наложиха териториално предимство след почивката, но слабата форма на Домовчийски и липсата на игрова практика на Цветков оказаха своето влияние. Първата добра възможност бе създадена чак в 65-ата минута, когато резервата Станислав Костов проби отдясно, но центрирането му бе блокирано. Малко след това удар с глава на Ромарио не намери целта, а след него и Вандер Виейра не бе точен.

В 79-ата минута футболистите на Ботев организираха много добра атака, но и третата резерва на Мъри - Луис Педро, не успя да се разпише.

В последните минути на срещата и двата тима се откриха в търсене на трите точки и започнаха да създават по-често възможности за гол. В 81-ата минута домакините можеха да стигнат до ново попадение, но удар на Веселин Марчев бе спасен. В ответната атака Луис Педро отправи мощен шут, но Абдиков улови, а секунди по-късно Борислав Хазуров с глава стреля покрай вратата на гостите.

Неврокопчани бяха много близо до победата в 86-ата минута, когато и те получиха право да изпълнят дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Елведин Джинич. Капитанът Лазаров би малко по-добре от Домовчийски, но Стаховяк показа добър рефлекс и спаси удара.