Бордо се справи с десет от Монпелие в края на мача

Отборът на Бордо победи с 2:0 Монпелие в мач от 11-ия кръг на Лига 1. Жирондинците играха повече от час с човек повече, след като Ясин Джебур получи червен картон за грубо нарушение срещу Лукас Орбан. Въпреки намаления си състава гостите успяха да задържат нулевото равенство до последните минути на мача. В 75-ата обаче крепостта им рухна, след като Никола Морис-Белай намери отлично Шейх Диабате сам срещу вратаря и високият нападател откри.

В последната минута на мача домакините стигнаха и до втори гол. Людовик Обраняк получи топката по лявото крило и след като стигна до стрелкова позиция преодоля за втори път Жофри Журдрен. Победата прати Бордо на 13-а позиция с 14 точки, докато Монпелие има две по-малко и заема 15-о място.