Леверкузен с труден обрат продължава да диша във врата на лидерите (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) имаше доста трудности в домакинството си на Аугсбург от 10-ия кръг в Бундеслигата, но все пак стигна до победата с 2:1 и записа важни три точки. "Аспирините" трябваше да направят пълен обрат от 0:1 до 2:1, за да стигнат до успеха. Андре Хаан изведе гостите напред в 24-ата минута, но Симон Ролфес в 34-ата и Емре Джан в 83-ата минута донесоха обрата на домакините.
Аугсбург изненада своя съперник като пръв успя да прати топката в мрежата. В 24-ата минута Тобиас Вернер центрира в наказатезното поле за Хаан, който от воле заби топката в далечния ъгъл за 0:1. Само десет минути обаче трябваха на "аспирините", за да възстановят равенството. След три изпълнения на корнер в 34-ата минута Себастиан Бьониш свали с глава към Ролфес, който беше оставен непокрит и успя да отбележи.
През втората част играчите на Байер се хвърлиха в атака в търсене на победното попадение и то дойде макар и след доста усилия от тяхна страна. В 83-ата минута Крузе напредна по десния фланг и намери Джан в наказателното поле, където той овладя топката, финтира Алекс Манингер и успя да отбележи за крайното 2:1.
Така Байер остава на 3-ата позиция във временното класиране с актив от 25 точки, колкото има и втория Борусия (Д) и една по-малко от лидера Байерн. Аугсбург пък с третата си поредна загуба се намира на 14-ата позиция с 10 точки.