Лил окупира третото място

Отборът на Лил победи с 1:0 като гост Монпелие в мач от десетия кръг на Лига 1. Единственото попадение за "кучетата" бе дело на Пап Суаре в самото начало на мача. Малко преди края на срещата пък Реми Кабела от домакините пропусна дузпа.

Резултатът бе открит от гостите още в петата минута на двубоя, когато Флоран Балмон центрира към Суаре и бранителят се разписа с глава. В следващите минути на мача гостите продължиха да доминират, но не успяха да удвоят преднината си.

През втората част домакините тръгнаха по-смело напред и бяха близо до изравняването в 51-ата минута, когато обаче вратарят Винсент Енеиама спаси удар на Джамел Бакар. В 85-ата минута Монпелие получи правото да изпълни дузпа, отсъдена за фаул на Балмон срещу Абделхамид Ел-Каутари. Зад топката застана Реми Кабело, но нигерийският страж спаси.

Така Лил записа шеста победа от началото на първенството и вече заема еднолично третото място с актив от 20 точки. Монпелие пък остава с 12 точки на 11-а позиция.