Холандия не пусна фъндък на Турция

Отборът на Холандия показа, че винаги дава максимума от себе си в мачовете си. "Лалетата" победиха с 2:0 Турция като гост в последния си мач от Група "D" на квалификациите за Мондиал 2014 и така изхвърлиха южните ни съседи от баражите за сметка на Румъния. При победа за турците днес те щяха да са на второ място в подреждането, независимо от резултата на северните ни съседи. Холандия отдавна си бе осигурила билети за Бразилия, но въпреки това не позволи на амбицираните турци да вземат скъпоценните три точки.

Ариен Робен откри от фаул още в деветата минута, а играчът на Галатасарай Уесли Снайдер погреба надеждите на Турция в 47-ата минута с второ попадение. Домакините имаха няколко чисти положения за гол, но така и не успяха да върнат интригата в двубоя през втората част.

Така Холандия финишира с впечатляващия актив от 28 точки, събрани от девет победи и само един равен мач в надпреварата, докато Турция остава на четвърта позиция с 16 - три по-малко от Румъния и една по-малко от Унгария.

ТУРЦИЯ - ХОЛАНДИЯ 0:2