Детройт се н наложи над Бостън като гост

Стивън Уайс и Даниел Клиъри се разписаха в рамките на 1:40 игрови минути пред втората третина, а резервата Йонас Густавсон направи 28 спасявания за престижна победа на Детройт с 3:2 в гостуване срещу вицешампионите от Бостън в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Хенрик Зетеберг вкара другия гол за Червените криле, които спечелиха втора поредна победа и вече са с баланс от 4:2 успеха.

Луи Ериксон и Милан Лучич пък се разписаха за Мечоците, които обаче не успяха да изравнят в 2-минутен период от двоен пауърплей в началото на третата част. Густавсон, който играе на мястото на Джими Хауърд, не се намеси адекватно в няколко положения през първата част, но неговата игра се подобри значително в развитието на мача.

Той спря два много опасни удара на Джаром Игинла в трудните първи минути на третата част и в крайна сметка беше с основна заслуга за втората поредна победа на Детройт в НХЛ. Джоел Уорд, Алекс Овечкин и Трой Броуър вкараха в 4-минутен натиск през втората част за отбора на Вашингтон, който прекъсна серия от три поредни загуби с победа с 4:2 над Едмънтън. Джейсън Поминвил вкара гол на бившия си отбор Бъфало при победа на Минесота с 2:1 в последната среща от НХЛ в понеделник вечер. Кайл Броджак отбеляза другото попадение за победителите, а Джош Хардинг извади 22 шайби.