Зетерберг с два гола и асистенция при победата на Детройт над Филаделфия

Хенрик Зетерберг се отличи с два гола и асистенция при победата на Детройт с 5:2 над Филаделфия в среща от редовния сезон в първенството на Националката хокейна лига на САЩ и Канада. Никлас Кронвал и Павел Дацюк добавиха всеки по един гол и две асистенции, а с едно попадения завърши Тод Бертуци. Даниел Алфредсон направи три асистенция, а вратарят Джими Хауърд отрази 32 удара за успеха. Ерик Густафсон и Тай МакГин бяха точни за Филаделфия, а Рей Емери направи 25 спасявания. Патрик Кейн вкара гол при числено превъзходство 25 секунди преди края на втората част за успеха на шампиона Чикаго с 2:1 над Бъфало. Кейн се разписва за четвърти път в първите пет мача на Чикаго от началото на сезона.

Бен Смит откри резултата за домакините, а в последната третина Дрю Стафорд бе точен за Бъфало. Ветеранът Алекс Тангуай реализира две попадения при победата на Колорадо с 5:1 над Вашингтон. За Колорадо това бе пети пореден успех от началото на шампионата. Бостън се наложи над Кълъмбъс с 3:1 с голове на Луи Ериксон, Крис Кели и Милан Лучич. Сидни Кросби записа осми хеттрик в кариерата си при победата на Питсбърг като гост на Тампа Бей с 5:4.

Защитникът Мат Нисканен вкара победния гол за "пингвините" 19 секунди преди края на мача след асистенция на Пол Мартин. Торонто се наложи над Едмънтън с 6:5 след продължение Дейв Боланд бе точен в 2:09-а минута на продължението, с което донесе успеха на домакините. За него това бе трети гол за сезона. Джеймс ван Риймсдайк и Джофри Люпюл се отличиха с по два гола за победителите, а Назем Кадри добави един. Райън Смит бе точен два пъти за Едмънтън, а по веднъж се разписаха Джордън Еберле, Райън Нюджънт-Хопкинс и Бойд Гордън. Минесота разгроми Далас с 5:1, а Сейнт Луис спечели срещу гостуващия Ню Йорк Рейнджърс с 5:3. Защитникът Сет Джоунс вкара първия си гол в НХЛ при успеха на Нешвил над Ню Йорк Айлендърс с 3:2. Сан Хосе победи Отава с 3:2 с победно попадение на Брент Бърнс през третата част.

Снимка: Getty Images/Guliver