Флорида се разправи с Питсбърг в шоу с 9 гола

Носителят на Купа "Стенли" Чикаго надделя над гостуващия Ню Йорк Айлендърс с 3:2 и нанесе първа загуба на съперника в редовното време от началото на сезона. Домакините поведоха с попадения през първата част на Джонатан Тейвс и на новобранеца Йоаким Нордстрьом, който се разписа за първи път в кариерата си в НХЛ. С два гола в последната минута на първата третина на Джош Бейли и Кайл Окопсо отборът на Айлендърс изравни, но Михал Хандзуш вкара решаващия гол за шампионите в 6:45 минута на втория период.

Шон Монахан се разписа в четвърти пореден мач и донесе победата на Калгари над гостуващия Ню Джърси с 3:2. Той вкара 2:43 минути преди края на мача, а канадците записаха пети пореден мач без поражение в редовното време и за първи път от 1980 година спечелиха поне точка във всеки от първите си пет срещи на старта на сезона. Денис Уайдман и Марк Джордано също се разписаха за домакините, а Иржи Худлер се отличи с две асистенции. Адам Енрике и Дайниус Зубрус вкараха за Ню Джърси, който допусна трета последователна загуба.

Брад Бойс реализира две попадения, а Томас Флайшман завърши с гол и три асистенции при победата на Флорида над гостуващия Питсбърт с 6:3. 18-годишният новобранец Александър Барков, Джонатан Юбердьо и Крис Верстеег също се разписаха, а вратарят Якоб Маркстрьом отрази 36 шайби при успеха. Паскал Дюпюи, Крейг Адамс и Евгени Малкин вкараха за Питсбърг, който допусна първа загуба в четири мача.

Тайлър Сегуйн се отличи с два гола и две асистенции при успеха на Далас срещу Уинипег с 4:1. Джейми Бен завърши с попадение и две асистенции, а Алекс Киасон също се разписа. Блейк Уийлър записа първия си гол за сезона, но това беше малко утешение за домакина Уинипег.

Джеф Картър вкара решителни гол при дузпите, а Лос Анджелис се наложи над домакина Каролина с 2:1. Дуайт Кинг реализира в редовното време за гостите, а вратарят Джонатан Куик отрази 27 удара. Джеф Скинър беше точен за Каролина, а стражът Кам Уорд се отличи с 36 спасявания.

Оливер Екман-Ларсон отбеляза победния гол 12,9 секунди преди края на втората част при успеха на Филаделфия с 2:1 над домакина Финикс.Вратарят на гостите Томас Грайс спаси 36 удара.

Срещи от редовния сезон в първенството на Националката хокейна лига на САЩ и Канада:

Филаделфия - Финикс - 1:2
Каролина - Лос Анджелис - 1:2 след дузпи
Флорида - Питсбърг - 6:3
Чикаго - НЙ Айлендърс - 3:2
Уинипег - Далас - 1:4
Калгари - Ню Джърси - 3:2