Германия на световното след класика срещу Ейре (видео)

Германия официално си осигури място на световното първенство в Бразилия догодина. Бундестимът победи с 3:0 Ейре в Кьолн и със сигурност ще финишира като победител в група "С", където Швеция обърна с 2:1 Австрия и ще участва на баражите. Попаденията за Бундестима отбелязаха Сами Кедира, Андре Шюрле и Месут Йозил.

Отборът на Йоахим Льов се забавляваше на терена и създаде много голови положения, но пропусна повечето от тях. Ирландците играха без напрежение, след като вече загубиха шансове за второто място, но въпреки старанието си, не успяха да затруднят далеч по-класния си съперник.

Германците поведоха още в началото с щастлив гол на Кедира. Халфът на Реал Мадрид получи пас от Филип Лаам и шутира, топката рикошира в крака на Кларк и се оплете в мрежата. Без да играят на много високи обороти, домакините сътвориха още няколко интересни атаки, като при една от тях Шюрле падна в наказателното поле, пресиран от двама защитници, но сигнал за дузпа не последва. Вратарят на Ейре Дейвид Форд спаси опасни удари на Томас Мюлер и Шюрле, с което запази резултата на полувремето. Ирландците дори можеха да изравнят, но удар на Уилън Кларк с греда срещна гредата.

Антъни Стоукс бе близо до гола за Ейре в първите минути след почивката, а после Мануел Нойер имаше късмет при един прехвърлящ удар на нападателя на Селтик. Постепенно Германия взе инициативата и след перфектна комбинация Кроос изведе Шюрле, който финтира бранител и покачи на 2:0. Крайния резултат оформи Йозил в добавеното време. Халфът на Арсенал се оказа на върха на бърза контраатака, а асистенцията отново бе дело на Кроос.

ГЕРМАНИЯ - ЕЙРЕ 3:0
1:0 Кедира (12)
2:0 Шюрле (58)
3:0 Йозил (90+2)