Феноменален гол прекъсна домакинската серия на Хановер (видео)

Отборът на Хановер 96 спечели първите си 4 домакинства в Бундеслигата, но не можа да продължи серията си в мача срещу новака Херта (Берлин). Двубоят на "HDI Арена" завърши 1:1 след голове на Кристиан Шулц (23) и Рони (81). Особено красиво беше попадението на бразилеца, който донесе точката на Херта само две минути след появата си на терена. Рони изстреля истински снаряд от фаул и заби топката под гредата, правейки безпомощен стражът на Хановер Рон-Роберт Цийлер.

Мачът започна с натиск на домакините и Артур Собиех можеше да се разпише след пас на Шаболш Хущи, но стреля слбо в ръцете на Томас Крафт. В 23-ата минута защитата на Херта на няколко пъти не успя да изчисти добре топката и тя попадна на крака на Шулц, който с безмилостен шут опъна мрежата.

През второто полувреме гостите се активизираха и бяха много близо до изравняването след час игра, но ударът на Енис Бен-Хатира срещна гредата. Малко по-късно Адриан Рамос направи пропуска на вечерта, като от малкото наказателно поле прати топката в аут. Логичното все пак се случи в 81-ата минута. Резервата Рони вкара рядко красив гол от фаул, при който изстреля кълбото със забележителен фалц и не остави никакви шансове на Цийлер. Домакините се вдигнаха на финален щурм, но Крафт спаси удар с глава на Собиех.

Двата отбора остават съседи в класирането. Хановер е на 4-о място с 13 точки, а Херта заема 5-а позиция с 12.