Иван Петров е Спортен талант на "Еврофутбол“ за 2013 г. Той е лекоатлет, като коронната му дисциплина е 400 метра с препятствия. Има редица отличия за своите постижения през тази година, най-големите от които са: първо място на Държавния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки в Правец на 400 м с препятствия, както и две пети места на Балканиадата в Турция на 400 м щафета и препятствено бягане.
За миналата година е държавен шампион за юноши младша възраст в зала на 400 м гладко бягане, в същата дисциплина на открито и на 400 м препятствено бягане. Шампион е и на Държавно индивидуално първенство за юноши старша възраст на 400 м препятствено бягане. Срещаме се във Враца, неговия роден град. Ето какво каза Иван:
- Здравей, Иване! Намираме те на градския стадион във Враца, в залата по лека атлетика. Ти се готвиш тук – разкажи ни малко повече за себе си, от колко време си състезател по този спорт, защо избра точно него?
- Пожелаваме ти го от все сърце! Неслучайно споменах залата, в която тренираш – тя е в окаяно състояние, това пречи ли ти при подготовката? Успяваш ли да игнорираш условията, при които тренираш?
- За първа година си Спортен талант на "Еврофутбол“ – успяхме да те подпомогнем за твоето възстановяване, за тренировка, за екипировка, за състезания... Това достатъчно ли беше или имаш нужда от допълнителни средства?
- Ти стана първи на Държавното индивидуално първенство в Правец в твоята дисциплина, не успя да отидеш в Донецк на Европейското първенство, както и на Балканиадата – причината бе твоята контузия. Често ли се случва това, често ли имаш такива проблеми?
Интервюто е публикувано със съкращения.
Снимка: Илиан Телкеджиев, за "Eврофутбол"