Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Ботев (Козлодуй) нанесе първа загуба на Партизан (Червен бряг)

Ботев (Козлодуй) победи с 3:0 гостуващия му Партизан (Червен бряг) в отложена среща от 5-ия кръг на Северозападна В група. Поражението бе първо за гостите, които до момента не бяха губили точка от началото на шампионата. Около 100 зрители видяха интересен двубой на стадион „Христо Ботев“. Домакините решиха мача още до почивката. Те нанесоха своя удар само за 8 минути. В средата на първата част проведоха добра атака отдясно, която продължи с центриране и Веселин Палански със странична ножица заби топката в мрежата зад Николай Христов. В 32-ата минута футболистите на Ботев разиграха бърза контраатака. Последва центриране и Цветан Цветанов насочи топката в близкия ъгъл за 2:0.

След почивката стана още по-интересно с голови ситуации пред двете врати. Въпреки че изоставаха с 2 гола гостите не се предадоха. Дори бяха близо да върнат интригата. Нападателите им обаче пропиляха четири стопроцентови положения. Веднъж и гредата помогна на козлодуйския страж Косто Андонов. Вместо да се приберат в половината си и да пазят аванса домакините също търсеха още попадения. Пропуснаха две добри възможности, но в 82-ата минута Георги Иванов направи резултата категоричен. В даденото от съдията Никола Атанасов продължение резервата Асан Азисов не успя да вкара четвърти гол за Ботев. За сметка на това пък съотборника му Радослав Георгиев си заслужи втори жълт и червен картон, за което бе отстранен от игра.