Джокович започна с летящ старт в Пекин

Световният номер едно Новак Джокович се класира без проблеми за втория кръг на турнира в Пекин, след като победи Лукаш Росол (Чехия) с 6:0, 6:3. Сърбинът, който тази седмица може да загуби първото си място в световната ранглиста, се нуждаеше само от 54 минути игра, за да затвори мача, в който не направи нито една двойна грешка. Ноле преследва четвъртата си титла в китайската столица за 5 години. Той пропусна надпреварата само през 2011 година заради контузия и до момента има 14 победи и нито една загуба в Пекин.

В следващия кръг Джокович ще се изправи срещу Фернандо Вердаско (Испания), който отстрани индийския квалификант Сомдев Деварман със 7:6(6), 6:3.

В други мачове от първия кръг днес петият в схемата Ришар Гаске (Франция) елиминира Флориан Майер (Германия) с 6:3, 7:6(2), а поставеният под номер 6 Станислас Вавринка (Швейцария) постигна успех над Андреас Сепи (Италия) с 4:6, 6:3, 6:4. За втория кръг се класираха още Сам Куери (САЩ), Маринко Матошевич (Австралия) и Джон Иснър (САЩ).