Датчани зарадваха Евиан

Отборът на Евиан Тонон-Гайяр победи с 2:0 Гинган в мач от 15-ия кръг на Лига 1. Двете попадения паднаха през втората част, като бяха дело на двама датчани. Първо Даниел Вас откри резултата от пряк-свободен удар в 59-ата минута. Това бе шести гол за полузащитника от началото на сезона. Десетина минути преди края на мача пък резервата Ники Биле Нилсен се възползва от пас на Адриен Томасон и подпечата успеха на тима от Горна Савоя.

С успеха си днес Евиан излезе от опасната зона, събирайки 16 точки на 16-а позиция. Освен това тимът на Паскал Дюпраз има и мач по-малко от останалите отбори, тъй като двубоят му се Лил от предишния кръг бе отложен. Гинган пък е на дъното с 12 точки.