Дженоа разкъса Чезена в мач с две пропуснати дузпи

Отборът на Дженоа разби с 3:0 Чезена при гостуването си на "Дино Мануци". Най-добрият на терена за "грифоните" бе Алесандро Матри, който откри резултата в петата минута, а 180 секунди след това подаде на Лука Антонели, който бе точен за 2:0. В 43-ата минута Николас Бурдисо оформи крайното 3:0 за гостите.

Срещата в Чезена ще се запомни с двете пропуснати дузпи - Матри изтърва за Дженоа, а Емануел Кашоне за "водните кончета". Към края домакините уцелиха и горната греда на вратата на Матия Перин. Успехът изкачи състава на Джан Пиеро Гасперини на третото място в Серия "А".