Палермо на Чочев продължи възхода си

Палермо надви последния в класирането Парма с 2:1 у дома в среща от 13-ия кръг на Серия "А" и продължава да трупа точки след колебливия старт на сезона, като вече е на 7 пункта от изпадащите. Българският национал Ивайло Чочев остана сред резервите на сицилианци, които нямат поражение в пети пореден мач. Едгар Барето реализира победния гол в 73-ата минута директно от фал, като вратарят на съперника Алесандро Якобучи носи вина за попадението. В 80-ата минута Фелипе от състава на "дуковете" беше изгонен за втори жълт картон, след като се опита да изнесе от терена лежащия контузен нападател Пауло Дибала. Секунди преди края и Палермо остана с 10 души, тъй като Барето също си заработи второ официално предупреждение.

Домакините пропуснаха да поведат в 20-ата минута, когато изстрелът на Франко Васкес се отби в гредата. В 37-ата минута обаче Дибала завърши красиво заучено изпълнение след пряк-свободен удар и резултатът беше открит - 1:0. Така сравняваният с Лионел Меси и Кристиано Роналдо аржентинец вече вкарва в четвърти пореден двубой и има общо 6 гола.

Парма обаче изравни след едва четири минути, когато Ашраф Лазаар не успя да изчисти топката и Рафаеле Паладино беше точен за 1:1.

През второто полувреме Палермо логично наложи превъзходството и стигна до втори гол. В даденото 5-минутно продължение гостите имаха своите възможности да изравнят, като за малко не наказаха глупост на вратаря Стефано Сорентино, който излезе напред и се опита да прокара топката между краката на Ишак Белфодил.

В крайна сметка отборът на Роберто Донадони регистрира 11-а загуба и е на 5 точки от спасителния бряг.