Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Менес върна усмивките в Милан (видео+галерия)

Отборът на Милан прекъсна черната си серия от пет мача без победа в Серия “А”, след като надви с 2:0 Удинезе в мач от 13-ия кръг. В герой за “росонерите”, които днес играха на “Джузепе Меаца” за първи път с третия си зелено-жълт екип, се превърна Джереми Менес. Френският футболист отбеляза и двата гола през втората част. Бившият играч на Монако, Рома и Пари Сен Жермен бе точен от дузпа в 65-ата минута и след самостоятелна акция в 75-ата минута.

Преди това в 63-ата минута Маурисио Домици бе изгонен при дузпата, свирена от Валери срещу много спорен фаул срещу Хонда, а в 70-ата минута Майкъл Есиен също бе пратен под душовете след два жълти картона.

Другата хубава новина за домакините бе завръщането в игра на Рикардо Монтоливо в последните минути. Капитанът на тима счупи крак преди Мондиал 2014 година в контрола на Италия.

СуперПипо бе направил доста промени от равенството 1:1 в дербито с Интер. Даниеле Бонера, Кейсуке Хонда, Пабло Армеро и Марко ван Хинкел бяха в стартовите 11.
В 17-ата минута най-вероятно гол на Адил Рами с глава не бе зачетен. Френският защитник игра с глава след центриране от ъглов удар, Орестис Карнезис изби топката с отличен рефлекс, като кълбото се отби и в гредата. Повторенията показаха, че стражът на гостите изби топката, когато тя беше 3/4-и зад голлинията, но не стана напълно ясно.
Жереми Менес и Хонда пропуснаха да се разпишат преди почивката.
Втората част гостите започнаха с по-голямо самочувствие. Първият опасен удар за Милан бе на Майкъл Есиен от 30 метра, който Карнезис изби. В 55-ата минута "фриуланите" пожелаха дузпа за нарушение на Армеро срещу Емануел Баду.
Валери отсъди 11 метров наказателен удар, но в полза на Милан в 63-ата минута.
Хонда бе хванат и след това пуснат от Домици, но реферът отсъди дузпа и червен картон. Менес бе точен за 1:0. Пет минути по-късно Есиен получи втори жълт картон, след като бутна Алан и двата тима останаха по 10.
В 75-ата минута Менес проби отляво, след което преодоля един бранител и с мощен удар реализира своя седми гол за този сезон и вече е голмайстор номер едно на тима. До края Стефан Ел Шаарауи и резервите Джампаоло Пацини и Андреа Поли пропуснаха да вкарат трети гол.
Така Милан стигна до първа победа (Верона с
3:1
) от 19-и октомври в първенството и първа пред своите тифози от 4-и октомври (Киево с 2:0), като прекъсна серията от четири равенства - Фиорентина (