Ланс вече не е на дъното

Отборът на Ланс победи с 2:0 Метц в мач от 15-ия кръг на Лига 1 и по този начин се измъкна от последното място в класирането на шампионата. Северняците бяха значително по-добрият тим през целия мач и заслужено се поздравиха с успех. Двете попадения паднаха през втората част на мача, когато Алхарби Ел Джедейауи се възползва от пас на Бенжамен Буриго в 65-ата минута и прокара топката в мрежата. Самият Буриго пък удвои след удар с глава в 79-ата минута. Победата прати Ланс на 17-о място с 14 точки, докато Метц остава на 12-а позиция с 18.

Лориен шокира Тулуза с три гола за пет минути и победи при визитата си с 3:2. Тонго Хамед Думбия откри за домакините, но между 55-ата и 60-ата минута "мерлузите" нанесоха съкрушителен удар, с голове на Рафаел Герейро, Бенжамен Жано и Джордан Аю от дузпа. Малко по-късно Александър Пешич намали за "виолетовите", но това в крайна сметка не донесе нещо повече от почетна загуба за тима му.

Реймс победи Бастия с 2:1 след голове на Давид Н'Гог и Бенжамен Муканджо. За Корисканците точен бе Франсоа Модесто. Каен и Монпелие пък завършиха наравно 1:1. Ветеранът Виторино Илтон откри за гостите, но Матийо Дюамел изравни за нормандците.