Седем гола доукрасиха деня в Бундеслигата (видео)

Хофенхайм срази Хановер 96 с домакинско 4:3 в последния мач от съботната програма в Бундеслигата. По този начин тимът на Маркус Гисдол задмина днешния си опонент и вече е седми, с равен брой точки с намиращите се пред него Шалке 04 и Борусия (Мьонхенгладбах). Двубоят беше важен за Хофе и защото съставът беше загубил последните си три двубоя.

Двата отбора впечатлиха с резултатен сблъсък и атрактивни попадения, почти всички дошли след красиви отигравания. Още в 6-ата минута Свен Шиплок удари гредата на вратата на Хановер 96. В 19-ата минута се стигна до много спорно положение, при което Кевин Фоланд беше фаулиран и съдията прецени, че нарушението е точно пред линията на наказателното поле. Но нямаше да сбърка, ако беше дал и дузпа. Все пак това не се оказа фатално, защото при последвалото изпълнение Пирмин Швеглер реализира директно за 1:0.

В 37-ата минута Фоланд направи 2:0 след ювелирен пас на Ким-Жин Су. Две минути преди почивката обаче капитанът на гостите Ларс Щиндл намали на 1:2 и съхрани шансовете на своя отбор.

Седем минути след антракта Хоселу завърши добра атака на "96" и резултатът беше изравнен.

Надеждите на гостите обаче се изпариха в рамките на 4 минути, през които Хофе отново дръпна с два гола след точни изстрели на Еуген Полански (59') и Никлас Зюле (63'). Секунди по-късно Джейхун Гюлселям излезе сам срещу Оливер Бауман и пропусна да възобнови интригата.

Това все пак се случи в 86-ата минута, когато Щиндл отново беше на точното място и преднината на домакините беше скъсена до едно попадение. Повече голове обаче не паднаха и Хофенхайм триумфира като победител.