Отново Роналдо и отново победа за Реал М (видео)

Европейският шампион Реал (Мадрид) записа рекордна 15-та поредна победа, след като надви с 1:0 Базел при гостуването пред пълните трибуни на "Ст. Якоб-Парк". Суперзвездата на тима Кристиано Роналдо отново бе герой. Той вкара единственото попадение в 35-ата минута. Голът бе негов 56-и в ШЛ от 56 мача с екипа на "кралете" в турнира и общо 71-и турнира. Съставът на Карло Анчелоти изравни постиженията на Жозе Моуриньо и Мигел Муньос начело на Реал Мадрид по поредни победи във всички турнири.

Италианският специалист заложи на Криситано Роналдо, Гарет Бейл и Карим Бензема в атака.
На вратата бе Навас, а пред него действаха Арбелоа, Рамос, Варан и Фабио Коентрао. Тони Кроос, Хамес Родригес и Иско бях другите му избраници.

Роналдо даде преднина на гостите в 35-ата минута, след като от няколко метра на празна врата се възползва от подаване на Бензема.
Капитанът днес на испанците Серхио Рамос получи трети жълт картон през първата част и ще бъде наказан за домакинството с Лудогорец след две седмици на "Сантиаго Бернабеу".
В 56-ата минута Гаши имаше отлична възможност, но стреля лошо, а Рамос игра неволно с ръка, но съдията отсъди ъглов удар.
Десет минути по-късно Навас спаси вратата си, като изби в корнер удар на Емболо останал сам срещу него.
Най-скъпият футболист в историята Гарет Бейл нацели горната греда в 73-ата минута с мощен шут от 13 метра. Три минути по-късно Роналдо също удари дясната гредата на домакините след подаване на Бейл.

Реал вече има 15 точки от пет мача и голова-разлика 12-2. Базел пък остана със шест точки преди гостуването на Ливърпул, където при равенство или победа ще се класира на осминафинал в турнира.

БАЗЕЛ - РЕАЛ МАДРИД 0:1
0:1 Роналдо (35)