Челси е на осминафинал с разгром над Шалке на Ди Матео (видео)

Отборът на Челси се класира по убедителен начин на 1/8-финал в Шампионската лига, след като тази вечер надигра с категоричното 5:0 Шалке 04 в двубоя между двата тима от група "G" на Шампионската лига на "Фелтинс Арена". Така лондончани събраха актив от 11 точки и са недостижими на върха в класирането. "Сините" решиха всичко в срещата още през първата част с голове на Джон Тери във 2-ата, Вилиан в 29-ата и автогол на Ян Кирхоф в 44-ата минута, а през втората част и Диде Дрогба в 76-ата минута и Рамирес в 78-ата минута записаха имената си сред голмайсторите. Така англичаните нанесоха неприятна загуба на бившия си мениджър Роберто Ди Матео, който в момента води "кралскосините".

Челси започна мача много силно и още в началото Диего Коща отправи опасен удар, който бе спасен от вратаря Ралф Феерман. При последвалия корнер обаче Джон Тери бе изпуснат от защитата и с глава откри резултата в полза на гостите.
Само пет минути по-късно лондончани имаха нов шанс след корнер, като този пък Бранислав Иванович стреля с глава, но неточно. Шалке пък стигна до първото си по-чисто положение в 13-ата минута, когато удар на Чупо-Мотинг се отби от защитник и след това срещна и напречната греда, но излезе в аут.

Челси обаче продължи да бъде по-активният тим на терена и в 29-ата минута след страхотна атака Вилиан получи на границата на наказателното поле и със силен удар в близкия ъгъл удвои преднината на своя тим.

След това имаше кратък период на затишие, но в заключителните минути на първото полувреме пред вратата на домакините отново стана горещо. Първо играчите на Шалке сами създадоха добра възможност за Челси с една нелепо върната топка, която попадна право в Диего Коща, който обаче не успя да се възползва от отворилия му се шанс и да отбележи. Две минути по-късно пък Оскар стреля опасно от воле, но Феерман спаси. В 44-ата минута обаче проблемите в отбрана на гостите отново си проличаха и след центриране от корнер Ян Кирхоф насочи топката в собствената си врата за 0:3.

През втората част мачът на практика се доиграваше. Все пак в 54-ата минута вратарят на Челси Тибо Куртоа за пръв път трябваше да се намесва решително след изстрел на Клеменс. В 62-ата минута пък Диего Коща тества Феерман, който този път се намеси добре. Малко по-късно Куртоа отново трябваше да спасява изстрел на Бенедикт Хьоведес.

В края на мача обаче гостите нанесоха нов удар на своя съперник като първо в 76-ата минута Вилиан бе намерен зад защитата и веднага подаде за Дидие Дрогба, който на празна врата направи 0:4. Две минути по-късно пък Дрогба центрира чудесно за Рамирес, който с глава оформи крайното 0:5.

Така Челси вече е сигурен участник на 1/8-финала в турнира като победител в групата с актив от 11 точки. Шалке пък падна на 3-ата позиция с 5 точки.