Тотнъм обърна Хъл Сити с гол в 90-ата (видео)

Отборът на Тотнъм Хотспър продължи да доказва тенденцията, че играе по-успешно като гост през този сезон и записа втора поредна победа далеч от дома при визитата си на Хъл Сити, побеждавайки с 2:1 на "Кей Си Стейдиъм". Възпитаниците на Маурисио Почетино осъществиха пълен обрат срещу "тигрите", след като изоставаха с 0:1 на полувремето, но с голове на Хари Кейн и Кристиян Ериксен стигнаха до трите точки. За победата спомогна и изгонването на Гастон Рамирес с директен червен картон само четири минути след подновяването на играта за първата част.

Преди почивката отборът на домакините бе много по-добрият на терена и освен че поведе с попадение на Джейк Ливърмор след само осем минути игра, пропусна още редица възможности за гол пред Юго Лорис. Никица Йелавич и Хатем Бен Арфа не успяха да отбележат от чисти позиции и да удвоят аванса на своя тим.

Още в самото начало на второто полувреме обаче инициативата премина в ръцете на Тотнъм, след като Гастон Рамирес си изпусна нервите и изрита на земята Влад Кирикеш, което доведе до изгонването му от игра. Десетина минути по-късно Хари Кейн възстанови равенството в резултата, след като удар на Кристиян Ериксен от фаул срещна гредата зад Алън МакГрегър, но при добавката Кейн отбеляза за 1:1.

До края на мача гостите бяха пълни господари на терена и създадоха редица възможности за гол. След пропуска на Роберто Солдадо и голмайстора Кейн, в крайна сметка Кристиян Ериксен с удар отдалеч донесе успеха на Тотнъм.